- Централізована бібліотечна система міста Рівне
Опитування
Оцініть наш новий сайт
1. Відмінно
2. Добре
3. Непогано
4. Жахливо
5. Погано
Статистика

Онлайн всього: 0
Гостей: 0
Користувачів: 0
Форма входа

Корисні посилання

Головна » »
17:13

Історія винаходів
1.http://cikavo.com.ua/pravdyvi-istoriji-pro-henialni-vynahody-lyudstva.html  -  Правдиві історії про геніальні винаходи людства:  У 1844 році винахідник Чарльз Гудєар (Charles Goodyear) випадково відкрив рецепт виготовлення гуми, що не розм’якшується при нагріванні та не стає крихкою при охолодженні.   Клейкі папірці з’явилися у результаті невдалого експерименту по посиленню стійкості клею.  У 1950 році Гарі Василик (Harry Wasylyk) винайшов перший мішок для сміття. Один з найпопулярніших видів печива у США – печиво зі шматочками шоколаду (chocolate-chip cookies), воно було винайдено у 1930-х роках. 


2.http://luchesk.com.ua/news/all/2729-Ginochi-vinahodi  -   Жіночі винаходи. До кінця ХХ століття тільки 10% усіх виданих патентів належали жінкам. Мері Кіс була першою американською жінкою, яка зареєструвала патент на своє ім'я. У 1809 р. вона розробила спосіб плетіння солом'яних капелюшків, що було економічним благом для Нової Англії. Бетт Несміт Грем була не дуже хорошою друкаркою. Використовуючи свій блендер, вона змішала фарбу на водній основі з барвником, який використовувався в її друкарській машинці. Отриману суміш взяла з собою на роботу, і їй вдалося непомітно за допомогою тонкої акварельного кисті виправити всі помилки в надрукованому нею документі.


3. http://www.oralb.com/ua/learningcenter/teaching/history.asp -  Історія винаходу зубної щітки  Найперша зубна щітка, про яку нам відомо, з'явилася тисячі років тому. Цю щітку, відому за назвою «паличка для зубів», виготовляли шляхом жування або жмакання маленьких гілочок чи коріння дерева доти, поки волокна з одного їхнього кінця не ставали досить м'якими й не перетворювалися в грубу щітку. Деякі аборигени Австралії й Африки, дотримуючись древньої традиції, усе ще чистять зуби такими щітками.


4.http://ifacts.com.ua/people/hto-prydumav-shampun-262 -   Хто придумав шампунь? Ще на початку ХХ століття заможні люди для миття волосся використовували мило, а ті, у кого на цей дорогий продукт коштів не вистачало, обходилися лугом або хлібним квасом. Ці способи бажаного результату не приносили, волосся виглядало тьмяним і неохайним. Сьогодні існує безліч миючих засобів, а саме шампунів, що містять натуральні живильні речовини і вітаміни. Але перший шампунь з’явився зовсім недавно.  У 1898 році в Гамбурзі хтось Ханс Шварцкопф відкрив маленький магазинчик з торгівлі аптекарськими та парфумерними товарами.


5.http://www.ukrainian-market.eu/blog.php?user=Tania&blogentry_id=5485 - Скріпка один з найбільш універсальних офісних інструментів. Її використовують для десятків різних завдань: як викрутку, фішку для покеру, зубочистку або відмичку ... Історикам відомо, що шпилькою для скріплення різних матеріалів наші предки користувалися ще в бронзовому столітті. Це було приблизно за тисячу років до нашої ери. Чому ж скріпка з'явилася тільки 100 років тому?


6. http://www.medcom.kiev.ua/ua/articles/o_plast/istor_izobr/ -  Історія винаходу пластиру.Пластир (від грец. Émplastron - мазь, пластир), лікарська форма для зовнішнього вживання. Плавиться або розм'якшується при температурі тіла.     За призначенням виділяють: для захисту шкіри від зовнішніх подразнень, для утримання пов'язок і, що володіють специфічним лікувальним дією (наприклад, мозольний), а також свинцевий (для лікування фурункулів, карбункулів), бактерицидний (застосовують при гнійних ранах), перцевий (при радикулітах, невралгіях та ін.


7.http://www.shynomobil.com.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=12:vynaxid&catid=1:korysno&Itemid=6&lang=uk -  Одним з найбільших відкриттів в історії людства був винахід колеса. Вважається, що його праобразом, можливо, стали катки, які підкладалися під важкі стовбури дерев, човни і камені при їх перетягуванні з місця на місце. Можливо, тоді ж були зроблені перші спостереження над властивостями тіл, що обертаються.


8. http://www.histori.com.ua/articles.php?article_id=76 -  П'ять випадкових винаходів, які змінили світ:


 №5 - Мікрохвильова пічка, вона ж «пічка для розігрівання попкорну», з'явилася на світ саме завдяки щасливому збігу обставин. А все починалося - хто б міг подумати! - з проекту по розробці зброї.  

                                              

№4 – Суперклей .По легенді, в 1942 доктор Гарі Кувер працював в компанії Eastman Kodak, відомій своїми фотокамерами і аксесуарами до них. Перед ним стояло завдання створити прозору пластмасу, яку можна було б використовувати для гарматного прицілу, - це відбувалося в розпал Другої світової війни.                      

                                                                                         

№3 - Вулканізована гума. Навряд чи вас шокує звістка про те, що гуму для автомобільних покришок винайшов Чарльз Гудійр - він став першим винахідником, ім'я якого отримав кінцевий продукт.   

                                                

 №2 - Небитке скло широко використовується в автомобільній промисловості і будівництві. Сьогодні воно всюди, але, коли французький вчений (а також художник, композитор і письменник) Едуард Бенедіктус в 1903 році випадково упустив на підлогу порожню скляну колбу і вона не розбилася, що його дуже здивувало. Як виявилось, до цього в колбі зберігався розчин колодія, розчин випарувався, але стінки посудини були покриті його тонким шаром.           

                                                                            

№1 – Пеніцилін.У рейтингу найбільших вчених Сер Олександр Флемінг по праву міг би зайняти одне з перших місць. Але він не дуже стежив за чистотою.


9.http://www.aspectplus.com.ua/content/view/156/lang,ua/ -  Скло. Історія винаходу, розвитку та застосування скла. Скло являє собою рідину, що перебуває в застиглому стані.  Найбільш давні зразки скляних виробів виявлені в Єгипті. Мова йде про зелену глазур, вік якої оцінюється приблизно в 12 тис. років; з неї був виготовлений (приблизно в 7000 р. до н.е.) блакитний амулет - найдавніше зі знайдених дотепер стекол.  Приблизно близько 250 років до н.е. відбулося відкриття першого скляного заводу в Олександрії. Через деякий час, з готового скла, використовуючи метод видування, навчилися робити довгі скляні циліндри, які "розкривали" і випрямляли, одержуючи плоский аркуш. Цей спосіб використовували аж до 1900-х років для виготовлення художнього скла.


10.http://historymax.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=62:radio-pochatok&catid=29:vynahody&Itemid=9 -  Історія винайдення радіо повна загадок і суперечностей, тому в світі немає єдиної думки стосовно того, хто став його першовідкривачем,  якщо заглибитись в історію цих досліджень — то розповідь про радіо слід починати, мабуть, з дослідів Ганса Хрістіана Ерстеда проведених в перші десятиліття XIX століття.


11. http://pulib.if.ua/referat/view/12316 -  Як з'явилася мобільний зв'язок? Історія винаходу. Починається вона, як не дивно, 7 травня 1895 року. Саме в цей день А.С. Попов здійснив перший у світі радіопередачу. Через рік американський вчений югославського походження Тесла передавав радіосигналів вже на 32 км. у 1991 році, був представлений перший стандарт цифрового зв'язку. Він же GSM. Через сім років кількість абонентів мобільного зв'язку в усьому світі досягла 200 мільйонів. Ще через рік був випущений стандарт пакетної передачі даних GPRS. І ще через рік, у 2000 році, у Монако, на острові Мен і в Швеції побудовані перші тестові мережі 3G.


12. http://mestectvo.com/zvnovost/524-kopirkist.html -    Історія винаходу копірки.  Спадщина    копірки можна побачити в назві полів електронної пошти CC, що означає «carbon copy».  В 1806 році британець Ральф Веджвуд одержав патент на «Пристрій для стилографичного листа». Він дозволяло сліпим людям писати, використовуючи металеве стило замість гусячого пір'я, що домінували в той час.


13. http://budinok.net/?p=8 -  Історія кондиціонерів - їхній винахід і розвиток.Мало хто знає, що слово кондиціонер уперше було вимовлено вголос ще в 1815 році. Саме тоді француз Жанн Шабаннес одержав британський патент на метод <кондиціювання повітря й регулювання температури в житлах і інших будинках>. Тільки в 1902 році американський інженер-винахідник Уиллис Карриер зібрав промислову холодильну машину для друкарні Бруклина в Нью-Йорку. Саме цікаве, що перший кондиціонер призначався не для створення приємної прохолоді працівникам, а для боротьби з вологістю, що здорово погіршувала якість печатки.


14. http://takcikavo.org.ua/vypadkovi-vynahody.html -  Випадкові винаходи. Історія показує, що деякі наукові відкриття, в тому числі ті, які перевернули світ, були зроблені абсолютно випадково. Фруктове морозиво або навіть заморожений сік на паличці, який знають і люблять мільйони людей. Адже автор цього простого продукту відкрив спосіб створення такого морозива, коли йому було 11 років (відбувалося все це в 1905 році). Мало хто знає, що ціаноакрілат, так називається супер-клей по-науковому, був винайдений у час Другої світової війни, коли потрібен був прозорий пластик для прицілів.


15. http://referaty.net.ua/referaty/referat_9181.html -  Винахід  фотографії і кінематографа.  Початком відліку історії фотографії прийнято вважати 7 січня 1839 року. Перша спроба отримати зображення з допомогою камери-обскури була розпочата в Англії 1802г. Гемфри Деві і Томасом Веджвудом, які експонували в камері звичайну папір, просочену розчином азотнокислого срібла і кухонної солі. З допомогою такого паперу можна давалися зображення різних фигур. Винахід кінематографу був одноразовим актом. То справді був розтягнутий у часі процес складання окремих фрагментів мозаїки. Перша з найважливіші складові кіно - проекція, зародилася ще доісторичні часи, коли первісний хлопчик милувався тінню своїх рук на стіні. Гра світла, і тіней заворожувала людей Стародавню Грецію. Приблизно о 360 року до нашої ери Платон описував у своїй книжці " Республіка " , як рухаються тіні, отбрасываемые полум'ям багаття на стіни печери.


16. http://epochtimes.com.ua/china/culture/velyki-vynahody-starodavnogo-kytaju-69917.html -   Великі винаходи стародавнього Китаю. Першим великим винаходом стародавнього Китаю вважається папір. Виникнення паперу сприяло появі іншого великого винаходу стародавнього Китаю — друкарства. Найдавніший відомий зразок друку на дерев’яних дощках — це сутра (буддійський текст) на санскриті, надрукована на конопляному папері приблизно між 650 і 670 роками н.е. Вважається, що порох був розроблений у Китаї в X столітті. Спочатку він використовувався як начинка в запальних снарядах, а пізніше були винайдені порохові снаряди вибухової дії. Перший прототип компаса, як вважається, з’явився за часів династії Хань (202 до н.е. — 220 н.е.), коли китайці почали використовувати магнітний залізняк, орієнтований на північ-південь. Правда, він отримав застосування не в навігації, а у ворожінні.


17. http://space.vn.ua/inshe/telescope.html -  Роком винаходу телескопа, а вірніше зорової труби , вважають 1608, коли голландський  майстер  Іоанн Ліпперсгей продемонстрував свій винахід у Гаазі. Першим, хто направив зорову трубу в небо, перетворивши її в телескоп, і отримав нові наукові дані став Галілей . У 1609 він створив свою першу зорову трубу з триразовим збільшенням. У тому ж році він побудував телескоп з восьмиразовим збільшенням довжиною близько півметра. Пізніше ним було створено телескоп, який давав 32-кратне збільшення: довжина телескопа була близько метра, а діаметр об'єктиву - 4,5 см. Це був дуже недосконалий інструмент, тим не менше з його допомогою Галілей зробив ряд відкриттів.


18.http://www.sokal.lviv.ua/khram_sertsia/khram_sertsia_page__193.html - Історія виникнення годинника. Ще в стародавні часи люди вміли визначати час, дивлячись на зірки, яскравим прикладом цього є створений ними сонячний годинник. З плином часу наші предки винайшли також місячний, водяний, масляний та свічковий годинники. Їх використовували аж до XVIII ст. З приходом технічного прогресу виробництво  годинників почало стрімко розвиватися. Перший механічний годинник був винайдений ще в 1470 році.


19. http://pozashkillya.ostriv.in.ua/publication/code-2c4993b9c5d78/list-fe8920fb27 -  Історія винаходу шоколаду.Шоколад довгий час був винятково напоєм. Він вживався в холодному вигляді – обсмажені какао-боби, що самі по собі мають гіркий смак, змішувалися з водою, а потім у цю суміш додавався перець чилі. Давня цивілізація ольмеків, якій довелося першій скуштувати власними силами винайдений напій, дала й назву, що використовується до наших часів. Вони говорили "kakawa". Дивно, що за такий довгий час у назві змінилося всього лише декілька літер. Приблизно в той же час, а саме три тисячі років тому, були винайдені й інші ласощі, що тепер нерозривно пов'язані з шоколадом. Давні єгиптяни випадково змішали мед, інжир і горіхи – і стали власниками найперших у світі цукерок.


20.http://flavorselect.com.ua/articles.php?tPath=4  -  Дещо з історії мила.   Єгипетські археологи прийшли до висновку, що виробництво мила було налагоджено щонайменше 6000 років тому. Єгипетські папіруси зберігають рецепти, згідно яких для одержання мила розтоплені тваринні та рослинні жири змішували разом із лужними солями, яких було достатньо на берегах Нілу.Перший рецепт мила, датований 2500 до н.е, знайшли записаний клинописом на глиняних табличках поблизу річок Тигр та Єфрат. Шумери використовували мило як засіб для укладки волосся, в якості антисептика при лікуванні ран та для очистки шкір перед їх фарбуванням. Виробництво мила розвивалося й удосконалилося людством протягом багатьох тисяч років. ...кельти наготовлювали своє мило з козячого жиру й попелу.


21.http://www.znajko.ru/uk/kategoria9/121-st28kat9.html -  Історія холодильника. З'явився шлях, коли спочатку пара перетворюється на рідину, віддаючи тепло. Потім ми можемо знов перетворити рідину на пару, забираючи тепло, Контролюючи цей процес, роблячи його безперервним, ми й отримуємо сучасні холодильники.Перші холодильні камери, створені на цьому принципі, були побудовані швейцарським винахідником Карлом Ліндом у 1874 році для охолоджування пива.  У 1877 році Лінд використав аміак як рідину у своєму винаході, звідси пішла історія холодильника.


22. http://boomvest.at.ua/index/0-62 -   Історія винайдення олівця та кулькової ручки. Прабатьками авторучки були древні єгиптяни - у гробниці фараона Тутанхамона була знайдена загострена трубочка з міді, яку заповнювали темною рідиною - чорнилом. Воно просочувалися по волокнах стебла і накопичувалося на загостреному кінці трубочки. При письмі на папірусі залишався чіткий тонкий слід. Римляни використовували стило з олова для креслення на сувоях папірусу і пергаменту та письма на воскових табличках.  Історія олівця починається з XІ століття. Художники малювали тоді в основному паличками, виготовленими із суміші свинцю з цинком, іноді їх називали "срібними олівцями". Такими інструментами користувалися такі майстри графіки як Дюрер, Ботічеллі тощо.


23. http://bankstatey.com/index.php?newsid=8919 -  Історія виникнення лампи тривала кілька десятиліть, в різний час були досконалі різні відкриття, які наближали лампу до сучасного, всім знайомому увазі. Ще в 1809 році англієць Деларю будує першу лампу розжарювання, з платиновою спіраллю, потім в 1838 році бельгієць Жобар винаходить вугільну лампу. А Генріх Гебель винаходить першу лампу, придатну до використання вже в 1854 році. Винахідником енергозберігаючої лампи є Едд Хаммер. Принцип їх роботи грунтується на русі електронів під високою напругою, плюсом такої лампи є і те, що очі практично не втомлюються під впливом такого світла.


24.http://www.rate1.com.ua/ua/nauka/1788/  - Неймовірні винаходи 20-х рр. ХХ ст.


25. http://ifacts.com.ua/people/yak-vynajshly-holku-2500 -  Як винайшли голку.Найперші голки з вушком виготовлені з каменю, кісток чи рогів тварин були знайдені на теренах сучасної Західної Європи та Середньої Азії близько 17 тисяч років тому. В Африці голки замінювалися грубими жилками пальмових листків, до яких прив’язували нитки, також виготовлені з рослин. У нашій країні до 17 ст. сталевих голок не було. Лише у 18 ст. наші майстри навчилися виготовляти гарні голки. Існує думка, що перша металева голка була виготовлена в Китаї. До речі, там же в третьому столітті до нашої ери винайшли наперсток.


26.http://ifacts.com.ua/people/hto-koly-i-de-vyhadav-pralnu-mashynu-2423 -   Хто, коли і де вигадав пральну машину. До того, як з’явилися пральні машини, білизну вдома прали у дерев’яній або оцинкованій ванні.  Її терли на рифленій пральній дошці. Потім білизну викручували й вішали на вірьовку сушитися. Одну з перших пральних машин сконструював Гамільтон Сміт із Пітсбурга, штат Пенсильванія, США, у 1858 році. Ця машина керувалася рукояткою, яка обертала лопасті, розташовані всередині балії. Була й інша пральна машина, яка імітувала прання на пральній дошці. Але всі ці машини не користувалися успіхом. Білизна часто заплутувалася, зав’язувалася вузлом або рвалася. У 1907 році була винайдена пральна машина з мотором. До 1912 року майже всі домашні пральні машини приводилися до руху електрикою.

Категорія: Корисні посилання | Переглядів: 2811 | Додав: VendetTa | Теги: винаходи, жіночі винаходи, факти
Всього коментарів: 0
Добавление комментария
к материалу
Код *:
Добавить комментарий

Приєднуйтеся!


Ми в соціальних мережахВідео
Пошук
Друзі сайта
Copyright MyCorp © 2013
Хостинг від uCoz