Оцініть наш новий сайт

Всего голосов: 36

Українська Бібліотечна Асоціація з 2009 року впроваджує проект ПСП II по створенню пунктів доступу громадян до інформації органів державної влади у бібліотеках України.

Мережа Пунктів доступу громадян (ПДГ) започаткована Українською бібліотечною асоціацією у червні 2009 року в рамках ґранту Програми сприяння Парламенту України ІІ (ПСП ІІ) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID); діяльність Мережі ПДГ координується УБА у партнерстві з ПСП II.

Пункти Доступу Громадян – це інформаційні Центри, відкриті у бібліотеках України, де громадяни мають можливість отримати інформацію органів державної влади та дізнатись, яким чином можна долучитись та впливати на законодавчий процес.

Проект Програми сприяння Парламенту II "Створення Мережі Пунктів Доступу Громадян до інформації органів державної влади" впроваджується у тісній співпраці з українським партнером – Українською Бібліотечною Асоціацією.

Програма сприяння Парламенту України (ПСП), що підтримується Агентством США з Міжнародного розвитку (USAID) , співпрацює з Верховною Радою України вже 15 років (з липня 1994 р.), надаючи народним депутатам України та апарату Верховної Ради України порівняльну інформацію, проводячи тренінги та консультації щодо ефективної роботи парламентських органів, належного виконання парламентських функцій та зміцнення спроможності єдиного законодавчого органу України.

Одним з пріоритетів на новому етапі діяльності є питання пошуку та втілення найефективніших шляхів розширення доступу громадян України до законотворчого процесу. Шукаючи виконавця цієї програми на теренах України, USAID оголосила конкурс, в якому з 17-ти заявлених претендентів перемогла Українська бібліотечна асоціація. Нині УБА за організаційної та фінансової підтримки ПСП ІІ успішно реалізує проект «Інформація органів влади для громадян у бібліотеці: пошук, доступ, консультування».

Анонсування проекту, його цілей і завдань, перспектив та можливих переваг відбулося на Міжнародній конференції "Крим 2009”. 

Відповідно до завдань проекту було розроблено програму підвищення кваліфікації працівників бібліотек "Організація доступу до інформації органів державної влади України у бібліотеках”, з використанням якої проводиться навчання бібліотекарів, котрі надають користувачам послуги з доступу до офіційної інформації. Також підготовлено методичний посібник "Інформація органів державної влади України: як шукати і використовувати наявні інформаційні ресурси”, призначений для використання працівниками бібліотек. Крім того, розроблено та розповсюджено спеціальний плакат, наявність якого в бібліотеці вказує на розміщення Пункту доступу громадян до офіційної інформації (ПДГ) в цій книгозбірні.

Внаслідок реалізації проекту Пункти доступу громадян до офіційної інформації станом на 16 лютого 2012 р. працюють у 487 бібліотеках України.

Ми в соціальних
мережахСтатистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0